Drodzy Uczestnicy!
Bardzo serdecznie dziękuję Uczniom i Nauczycielom za udział w tegorocznej XXII edycji Festiwalu Herbertowskiego, który odbył się pod hasłem „Przedmioty jako nośnik pamięci w twórczości Zbigniewa Herberta”. Przygotowanie prac i utworów konkursowych wymagało w tym roku szczególnego zaangażowania wszystkich uczestników. Z przykrością informuję, że tegoroczny Koncert Laureatów nie odbył ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią.
Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym z całego serca gratuluję!
Festiwalowe statuetki, nagrody i dyplomy zostaną przesłane pocztą. Poniżej znajduje się lista osób nagrodzonych i wyróżnionych w poszczególnych kategoriach.
Jesteśmy przekonani, że w przyszłym roku powrócimy do wieloletniej tradycji i konwencji festiwalu, na który już dziś serdecznie zapraszamy.
Patronat honorowy nad XXII edycją Festiwalu:
1. Katarzyna Herbert – żona Poety
2. Rafał Żebrowski – siostrzeniec Poety
3. Przemysław Czarnek – Minister Edukacji i Nauki
4. Piotr Gliński – Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego
5. Lech Sprawka – Wojewoda Lubelski
6. Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego
7. Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty
8. Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin
9. Ewa Dumkiewicz – Sprawka – Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania UM Lublin
Przewodniczący Komisji Konkursowej
XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Herbertowskiego
Dyrektor ZSO nr 1
Wojciech Kalicki
Lublin, 7 kwietnia 2022 r.
XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Herbertowskiego
wszystkie kategorie
Kategoria muzyczna – szkoła podstawowa
Nagrodzeni:
I miejsce - Brzezińska Amelia - Zespół Szkół im. Szarych Szeregów w Tarczynie
II miejsce - Sermanowicz Oliwia - Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ludwinie
III miejsce - Lewkowicz Szymon - Szkoła Podstawowa nr. 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie
Kategoria muzyczna – szkoła ponadpodstawowa
Nagrodzeni:
GRAND PRIX - Bielawska Lidia - II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie
I miejsce - Goliszek Agata, Lewińska Oliwia, Szadzińska Katarzyna - V Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Słupsku
I miejsce - Chór „Copernicus” - IX Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Lublinie
II miejsce - Petelczyc Szymon - I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Białymstoku
III miejsce - Bielawska Lidia, Markiewicz Karolina, Zyga Agata, Kowalczyk Jakub - II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie
III miejsce - Tudruj Paulina, Anklewicz Kacper, Dąbrowski Makary - Państwowe Szkoły Budownictwa i Geodezji w Lublinie
Wyróżnieni:
Szczepanik Julia - XV Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Grabskiego w Lublinie
Kozłowska Aleksandra, Wachowicz Wiktoria , Karolak Nadia, Makles Tymoteusz - XCIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta w Warszawie
Szaroń Laura, Kossak Maria - II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater w Białej Podlaskiej
Kategoria plastyczna – szkoła podstawowa
Nagrodzeni:
I miejsce - Julia Czępińska - Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
II miejsce - Adrian Jaruga - Szkoła Podstawowa nr 45 im. Zbigniewa Herberta w Lublinie
Wyróżnieni:
Magdalena Wasilewska - Szkoła Podstawowa nr 45 im. Zbigniewa Herberta w Lublinie
Kategoria plastyczna – szkoła ponadpodstawowa
Nagrodzeni:
GRAND PRIX - Alicja Przygon - Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Bernardo Morando w Zamościu
I miejsce - Weronika Jasińska - Państwowe Szkoły Budownictwa i Geodezji w Lublinie
III miejsce - Malwina Parczyńska - XIV Liceum Ogólnokształcące im.Zbigniewa Herberta w Lublinie
III miejsce - Anna Dokudowicz - CV Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Warszawie
Wyróżnieni:
Alicja Radzik - CV Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Warszawie
Kategoria fotograficzna – szkoła ponadpodstawowa
Nagrodzeni:
GRAND PRIX - Martyna Dróżdż - Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego
I miejsce - Eliza Petruk -Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego
II miejsce - Antonina Duchnowska - II Liceum Ogólnokształcące im. gen.Gustawa Orlicz- Dreszera w Chełmie
III miejsce - Alicja Matys - XIV Liceum Ogólnokształcące im.Zbigniewa Herberta w Lublinie
Wyróżnieni:
Jan Kasperek - V Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Słupsku
Julian Stanisławek - Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące Paderewskiego w Lublinie
Julia Rybaczek, Alicja Matys - XIV Liceum Ogólnokształcące im.Zbigniewa Herberta w Lublinie
Kategoria filmowa
I miejsce - Karolina Szyduczyńska - Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu
III miejsce - Wiktoria Buratyńska, Kajetan Kłos - XCIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta w Warszawie